معدن مس عینک در ولایت لوگر از نقاط نسبتا نا‌امن افغانستان است

وزیر معادن و پترولیم افغانستان گفته که قرارداد پروژه استخراج معدن مس عینک ولایت لوگر به نفع افغانستان نیست و این قرارداد را طبق شرایط قبلی، دوباره امضا نخواهد کرد.

داوودشاه صبا، وزیر معادن می‌گوید که با گذشت هفت سال از آغار قرارداد، پیشرفتی در کارهای مقدماتی پروژه استخراج معدن مس عینک صورت نگرفته و کاری که در این معدن صورت گرفته صفر است.

آقای صبا که امروز در جلسه عمومی مجلس نمایندگان افغانستان فراخواده شده بود تاکید کرد که این پیشنویس قرارداد را به هیچ قیمتی امضا نخواهد کرد.

او گفت: "پروژه مس عینک هفت سال قبل به قرارداد داده شده و وظایفی که به شرکت داده شده پیامدش روشن نشده و بعد از پنج و نیم سال پیشنویس مطالعه امکان سنجی را به ما فرستاده که قطعا از جانب دولت افغانستان قابل قبول نیست."

قرارداد استخراج این معدن به شرکت چینی ام‌سی‌سی واگذار شده و این شرکت کارهای مقدماتی استخراج این معدن را پنج سال پیش آغاز کرد. وزیر معدن افغانستان برای ادامه این پروژه باید به آن مهر تایید بگذارد.

اما آقای صبا می‌گوید که در بررسی های شرکت چینی مواردی از جمله مطالعات اثرات محیط زیستی و اثرات اجتماعی این پروژه در نظر گرفته نشده و شرکت گفته که به اساس مطالعات امکان سنجی، بسیاری از وعده ها قابل تحقق نیست.

 

ادامه خبر را در ادامه مطلب بخوانید.


خطیبی نیوز

مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : افغانستان ,پروژه ,قرارداد ,عینک ,شرکت ,استخراج ,وزیر معادن ,کارهای مقدماتی ,شرکت چینی ,امضا نخواهد ,استخراج معدن
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

وبلاگ موزیک نعیم اشکبوس Lisa سفارش کیک Amanda Melaku پرسش مهر 99-98:بهترین مدرسه من باران کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. ویژگی های عینک ها قلم نگاشت